מה כולל האבחון

 

 

ראיון עומק:


ראיון עומק הנו שיחה עם פסיכולוג תעסוקתי או מאמן המתמחה בתחום הקריירה, המתקיים באווירה נינוחה ודלתות סגורות ומאפשר תקשורת פתוחה וכנה בין שני הצדדים. מטרתה של השיחה הנה היכרות מעמיקה עם צרכים ורצונות של המועמד, יכולות וחוזקות, יתרונות יחסיים שלו ומיומנויות מקצועיות ובינאישיות, על מנת להתאים לו את המשרה המתאימה ביותר בארגון מתאים. אנו מאמינים שרק דרך הבנת הצרכים של המועמד ושל הארגון כאחד ותיאום ציפיות בין שני הצדדים, ניתן לאפשר בחירת מקום עבודה נכון למועמד ובחירת מועמד נכון לארגון, ובכך להבטיח צמיחה ושביעות רצון לאורך זמן לשני הצדדים.


ראיונות עומק המועברים בחברתנו מתבססים על טכניקות מיוחדות המשלבות הן את הכלים מעולם האימון והן את הכלים מעולם האבחון התעשייתי, מה שמאפשר יצירת דיוקן פסיכולוגי מקיף ומדויק של המרואיין.


 

 

מבחנים קוגניטיביים ומבחני אישיות- ממחושבים ובכתב:


 

מבחנים קוגניטיביים- מבחנים שנועדו לבדוק את היכולות השכליות של המועמד, כגון: יכולת הסקת מסקנות, עקומת למידה והתמודדות עם חומר חדש ומורכב, חשיבה אנליטית, השכלה כללית, הבנה טכנית, יכולת ראיה מרחבית, יצירתיות, זיכרון, כושר ביטוי בכתב, יכולת אלתור ועוד.


מבחני אישיות -  מבחנים שנועדו לבדוק מאפיינים אישיותיים. המבחנים יכללו מגוון שאלונים, ציור על פי בקשת המאבחן, העתקת צורות, כתיבה חופשית של סיפורים קצרים ו/או קורות חיים בצורה סיפורית. מטרת המבחנים לבדוק תכונות אישיות, כגון: אינטליגנציה רגשית, סף תסכול, עמידה בלחץ, אחריות, יוזמה, נטייה לריכוזיות או בידול כמנהל.  משמעת, קבלת מרות, שיתוף פעולה, קונפורמיות, פתיחות, יחסי אנוש ועוד.

 


תרגילים לבחינת דפוס העבודה:


תרגילים אלו באים לבדוק את היכולות בפן הביצועי/הטכני של המועמד. חלקם מועברים האופן ממוחשב וחלקם הנם מבחני "דף ועפרון". מבחנים אלו חיוניים למשרות עם אלמנט פקידותי/מזכירותי, מקצעות בתחום הפיננסי ומקצעות בתחום ההנדסה, מקצעות הדורשים דיוק רב וכושר ריכוז. עם זאת, המבחנים יכולים להיות רלוונטיים גם לתפקידי לוגיסטיקה, תפעול או ניהול. מטרתם של המבחנים לאבחן קורלציה בין הספק העבודה ואיכות הביצוע, יכולת השמירה על ריכוז לאורך זמן, ערנות לפרטים, עמידה בריבוי משמות, יכולת הבחנה בין עיקר לטפל, ניהול זמן אפקטיבי, מתודיות, סדר וארגון ועוד.   

 


דינאמיקה קבוצתית או מרכז הערכה: 


 

שיטת הדינאמיקה הקבוצתית המאפשרת לבדוק מספר מועמדים בו זמנית ולהשוות ביניהם. השיטה מומלצת במיוחד לתפקידי שירות, מכירות וניהול. מבחן זה מורכב ממספר סימולציות הרלוונטיות לעיסוק ומאפשר בדיקה של תכונות הנחוצות לתפקיד, כגון: יכולת שיתוף פעולה, עבודה בצוות,  כושר ביטוי בעל פה וכושר שכנוע, אסרטיביות, תקיפות, יוזמה, רעיוניות ויצירתיות, גישה שירותית, אדיבות וסובלנות, יכולת אלתור, כושר הנהגה והובלה, כריזמטיות, ראייה מערכתית, שיטתיות בעבודה ועוד.


במרכז ההערכה מתבקשים המועמדים להתמודד עם סימולאציות המדמות מצבים אמיתיים הרלוונטיים לתפקיד.אנו ממליצים לנציגי הארגון לקחת חלק במרכזי ההערכה ולהיות שותפים לבחירת מועמדים מתאימים. מרכז הערכה הנו כלי מעולה בעל תוקף ניבוי גבוה.

 

 לחץ עיון ובחר את קובץ הקו"ח שלך
    טען קובץ
טל: 08-6718000 | פקס: 08-6718200 | מייל: kerens@i-d.org.il