אימון : מאמרים

 

 

"כי האדם עץ השדה "

 

 

זיכרונות הילדות שלי סביב ט"ו בשבט מעלים בי חיוך והתרגשות לקראת החג הקרב ובא. בזיכרוני צלילי החג, השירים וצחוק בני משפחתי המהדהדים בין קירות בית סבתי, מחזירים אותי לשורשים ולערכי המשפחה שלי. אך מובן שלחג זה יש משמעות עמוקה הרבה יותר.  האדם בדומה לעץ זקוק לארבעה יסודות :אדמה, מים, אוויר ואש. ט"ו בשבט והמשמעות העמוקה שלו מאפשר לעצור, לחשוב, לשאול ולבדוק האם הנך מחובר ליסודות אלו ???? להמשך המאמר לחץ כאן .

 

 

 

 

"ט"ו בשבט הגיע חג לטבע ולמשפחה"

 


ט"ו בשבט הוא חג של הטבע המתקשר לעצים ולצמחים בכלל. אמנם זהו ראש השנה לאילנות, אך אותי כמאמן משפחתי וזוגי הוא לוקח למקומות שונים ורחוקים מהטבע, אל השדה המשפחתי. כשהגנן עצל ולא עובד ולא לוקח אחריות על התחזוקה השוטפת של הערוגה ועושה כל מה שצריך כדי להשיג את מטרותיו הערוגה מוזנחת העשבים השוטים חוגגים הפרי נרקב והכול יבש וקמל. ומה עושה הגנו העצל? מתסכל על ערוגת השכן ותוהה למה תמיד הערוגה (הדשא) של השכן ירוקה יותר?להמשך המאמר לחץ כאן .  

 

 

 

"חלומות" 

 

מהו חלום?
חלום יכול להיות משהו שאנו זוכרים במעורפל לאחר שנת לילה עמוקה,
חלום יכול להיות שאיפה, רצון עז שהיינו רוצים להגשים – בין אם זה קריירה, או תחביב...אני רוצה להתמקד במשמעות השניה: חלום כשאיפה עזה שמחפשת מימוש. יש חלומות גדולים כמו לטוס מסביב לעולם או להיות מרצה בעל שם עולמי ויש קטנים כמו לקרוא ספר אחד בשבוע. להמשך המאמר לחץ כאן .
 

 

 

 

"מכשול על הדרך "

 

לפני המון שנים, בממלכה רחוק מכאן, ציווה המלך להקים מחסום דרכים על הכביש המוביל לבירה. אחרי שהוקם המחסום- סלע גדול וכבד שהוצב במרכז הכביש- הסתתר המלך בצד הדרך, וצפה בהתנהגותם של אנשים שדרכם נחסמה. כמה מעשירי המדינה ומאנשי החצר של המלך שנתקלו במחסום, פשוט עקפו אותו והמשיכו בדרכם. אחרים,קיללו והשמיצו את המלך על שאינו דואג כראוי לכבישי המדינה. אבל אף אחד מכל אלה לא טרח לנסות ולהסיר את המכשול מעל הדרך. להמשך המאמר לחץ כאן . 

 

 

  

"משחקי רשת ככלי עבודה"

 

כולנו אוהבים לשחק. לחלקנו, הביטוי משחק ילדים, מסמל סוג של דברים פשוטים ואולי זה היופי שבהפיכת משחקי הילדים, לכלי עבודה. עבודה באמצעות משחקים מאפשרת לנו לזהות את דפוסי ההתנהגות, את התקשורת הלא מילולית, את הרצונות האמיתיים שמסתתרים בין הרים של התנהגות מבוגרת שמודבקת אלינו מאז היותנו ילדים.להמשך המאמר לחץ כאן .

  

 

 

 

"המנהיגות, האימון הדומה והשונה"

 

המנהיגות כמושג טומנת בתוכה עולם שלם של הובלה, שליטה, יכולות מקצועיות ודוגמא אישית, בבחינת 'ממני תראו וכך תעשו'.
מנהיגות, הינה היכולת לקדם קבוצת אנשים לעסוק בנושא מסוים על-בסיס מטרות ויעדים.פעמים רבות, נוטים לייחס מנהיגות לארגונים היררכיים בעוד שניהול משויך לחברות וארגונים שונים.במציאות, מנהל יידרש להחלטות ולטיפול באירועים באופן דומה למנהיג צבאי או מדיני.
מנהיג, כמו גם מנהל יהיה דמות כריזמטית [כך או אחרת] על-מנת שיסחוף אחריו אנשים לצורך הובלת מהלכים אותם ירצה להשיג. מנהיג ומנהל ידרשו לבחון, לנתח ולהבין מצבים.להמשך המאמר לחץ כאן . 
  

 

 

 

 

"Networking  מאיפה מתחילים?"

 

רשת קשרים-  הינה תבנית של קשרים בינאישיים המספקת גישה למידע, להשפעה ולתמיכה. Networking הינו כלי שיווקי נוסף המשמש מנוף לקידום עסקי, אישי וכלכלי. רשת הקשרים שלנו קיימת ומורכבת מאנשים שעימם עבדנו או עבדנו מולם, למדנו עימם, חברים ובני משפחה. כל אלה ונוספים מרכיבים את רשת הקשרים שלנו. להמשך המאמר לחץ כאן .


 

 
לחץ עיון ובחר את קובץ הקו"ח שלך
    טען קובץ
טל: 08-6718000 | פקס: 08-6718200 | מייל: kerens@i-d.org.il